3 Viga mida sa korterit müües teha ei taha

Neid vigu vältides õnnestus korter müüa 12 000€ kallimalt.

Kuna kodu müümine tekitab üsna palju stressi, võib tihti olla soov ruttu selle asja kaelast ära saada. Tihtipeale tähendab see seda, et jäävad asjad vähemal või rohkemal määral läbimõtlemata. Siin on mõned vead, mida sa korteri müügil ei taha teha.

Valed müügikanalid

Mäletan hästi Kaire olukorda. Ta müüs oma korterit Soov.ee lehel pakkumishinnaga 63 000€. See tõi talle 2 kuu jooksul ühe tõsise ostuhuvilise, kes tegi hinnapakkumise – 57 000€. Siis võttis Kaire minuga ühendust ja küsis, kas tal tasub see pakkumine vastu võtta. Tutvusin ta korteriga ja nägin, et õigeid müügikanaleid kasutades ja targalt tegutsedes oleks võimalik korter müüa isegi kõrgema hinnaga, kui tema pakkumishind 63 000€. Kaire otsustas kasutada mu abi, et kasutada parimaid müügikanaleid. Peale uue kuulutuse sisestamist oli meil 2 ööpäevaga 3 ostjat, kes olid valmis maksma 67 000€ ja üks neist tegi ülepakkumise 69 000€, millega siis ka korteri müüsime. Õiged müügikanalid aitasid Kairel saada ligi 10 000€ rohkem raha kätte. Ja selliseid näiteid on palju!
Kasutades valesid müügikanaleid jõuab info sinu müügisoovist liiga väheste huvilisteni. Kui soov leida mõistliku aja jooksul ostja ning saada maksimaalne müügihind, tuleb jõuda võimalikult paljude potensiaalsete huvilisteni. Selle jaoks tuleb hoolikalt läbi mõelda müügikanalid. Kuna parimad neist on tasulised, on vaja teadmisi, milliseid Sinu olukorras kasutada! Teiseks jõuab valesid müügikanaleid kasutades su müügisoov valede inimesteni. Eesmärk pole jõuda lihtsalt paljude inimesteni. Vaid valitud sihtgrupini – ehk reaalsete ostuhuvilisteni. 

Vale hind

Hinna määramine ei ole lihtne. Tavaliselt kujundavad omanikud müügihinna müügisolevate pakkumiste põhjal ja liidetakse sinna otsa veel enda emotsionaalne väärtus. Mis on sellise mõtteviisi puudus? Enamasti saab müügihind liiga kõrge, sest reaalsed tehingud toimuvad pakkumishinnast madalamal tasemel. On tavaline, et ostja leitakse müügihinnast lausa 15-20% madalamal tasemel. Kas soovid, et su müügipakkumine jääkski seisma nende objektide kõrvale, mis juba 1-2 aastat müümata või soovid olla üks neist, kelle kuulutus enam portaalidest leitav pole, kuna on müüdud? Õige müügihinna tagab hea turu tundmine. Parim vahend turu analüüsimiseks on reaalsed tehtud tehingud. See info pole avalik, selles saab sind selles aidata kinnisvaraspetsialist. Seepärast soovitan müügihinna valimiseks alati küsida nõu spetsialistilt!
 Kuid on olukordi, kus pannakse müügihind liiga madal, nagu juhtus ka Kaire puhul. Tal ei meeldinud oma korter ja ta ei mõistnud, miks keegi üldse peaks seda tahtma osta. Sellega oleks ta peaaegu kaotanud ligi 10 000€. 

Kehvad pildid

Kvaliteetsete kinnisvarafotode tegemist takistab vähene valgus. Tuleks panna tuled põlema ja lasta päikesevalgus tuppa. Hea valgus aitab teha teravad pildid! Korista kodu ja hoia pinnad võimalikud tühjad. Mida minimalistlikumad pildid, seda parem! Lainurk pildid annavad, küll natuke moonutatult, kuid siiski kõige realistlikuma pildi ruumidest. Aitavad ka ilma väga suure pingutuseta huvilisel mõista ruumide asetust. Kaire telefoniga tehtud piltidelt oli raske mõista ta korteri planeeringut ja võimatu aru saada seisukorrast. 

Need on vaid 3 olulist asja paljude hulgast, mis aitasid mul 2 ööpäevaga Kaire korter müüa maha 12 000€ kallimalt, kui ta ise 2 kuu jooksul suutis.  


Aitäh, et lugesid lõpuni!

Kui sulle meeldis see blogipostitus, siis kindlasti liitu minu Karlova uudiskirja listiga. See on sulle täiesti tasuta. Liitudes jõuavad sinuni esimesena uued blogipostitused ja saad häid nõuandeid kuidas kinnisvaras targalt tegutseda. Samuti saavad liitujad esimesena uued kinnisvarapakkumised Karlovas. Nii näed varem uusi korteri müügipakkumisi ja oht, et jääd ostuhuviga hiljaks, on väiksem!

LIITU MINU UUDISKIRJAGA SIIN!

Parimat,


Rasmus Tõkke
Tegevjuht/kinnisvaraspetsialist